Бърнли повали Лутън в дуела между новаците

Бърнли победи с 2:1 като гост Лутън и записа първа победа в Премиър лийг през сезона. Сблъсъкът между новаците беше много нервен, но отборът на Венсан Компани стигна до успех с попадения на Лайл Фостър (45') и Якоб Бруун Ларсен (85'). За домакините точен беше Илая Адебайо (84').

През уикенда Лутън постигна първата си победа, след като се завърна в елита. "Шапкарите" надвиха с 2:1 Евертън на "Гудисън Парк" и се измъкнаха от зоната на изпадащите. Там остана Бърнли, който отстъпи с 0:2 при визитата си на Нюкасъл, но след днешния двубой и двата тима имат по 4 точки.

Мениджърът на домакините Роб Едуардс направи само една промяна в състава от последния мач, като Теден Менги замени Рийс Бърк в защитата. Единствената рокада в 11-те на Бърнли пък беше появата на Лайл Фостър на мястото на Аарън Рамзи.

Гостите се стараеха да задържат повече топката, но първата опасност беше пред тяхната врата. Карлтън Морис получи топката на добра позиция и потърси комбинация с Чиедози Огбене, но той не успя да засече центрирането.

В средата на първата част бранителят на Лутън Амари'и Бел се контузи и вместо него в игра се появи Бърк. Секунди по-късно вратарят на домакините Томас Камински спаси опасен удар Зеки Амдуни. Най-добрата атака на домакините до почивката беше в 31-ата минута, но Огбене отправи неточен удар с глава.

Бърнли взе аванс в добавеното време на първата част чрез Фостър. Нападателят се оприентира отлично след извеждащия пас на Сандер Берге и реализира третия си гол от началото на сезона.

През второто полувреме Лутън направи всичко по силите си, за да избегне загубата, но Бърнли действаше много стабилно в дефанзивен план. В 50-ата минута Морис пропусна с глава, а в 64-ата Джейкъб Браун беше близо до изравняването, но Джош Кълън изби топката пред самата голлиния.

Не след дълго домакините имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Морис, но съдията Питър Банкс бе на друго мнение. В 84-ата минута резервата Адебайо овладя свален от Бърк топка, обърна се и изравни за радост на препълнения "Кенилуърт Роуд".

Този гол обаче не стигна дори за равенство на Лутън, защото в ответната атака Якоб Бруун Ларсен донесе победата на Бърнли. Датчанинът вкара много красиво попадение с фалцов удар извън наказателното поле и помогна на тима си да изпревари Борнемут и Шефилд Юнайтед в класирането.

Снимки: Gettyimages