Полувремето, което провали лидера

ЦСКА - София победи с 2:0 Локомотив (Пловдив) от 12-ия кръг на efbet Лига и така нанесе първа загуба на “смърфовете” през сезона. “Червените” надиграха тотално съперника на “Лаута”, като играчите на Нестор Ел Маестро можеха да стигнат и до по-изразителна победа.

Статистиката на платформата Wyscout показва, че основна причина за резултата е голямата неточност на домакините през първото полувреме, когато паднаха двете попадения, а гостите също така пропуснаха дузпа. Цифрите показват, че Локомотив е допуснал грешки 67 грешки в отиграванията си преди почивката, като по-важното обаче е, че над една трета - 34% от тях са били в третината в и около собственото наказателно поле. Цели десет от грешките пък са завършили с удар към вратата на Динко Хоркаш.

Попаденията за “червените” също паднаха след непосредствени грешки от страна на играчи на Локомотив. При първия гол Георги Минчев загуби дуел с Марселиньо Кареасо след като първи бе играл с топката и се разви бърза атака, която изведе Майкъл Естрада на стрелкова позиция. При второто пък Ефе Али позволи на автора на първото попадение да му отнеме топката и да намери Дюкенс Назон в наказателното поле.

През второто полувреме Локомотив поправи до голяма степен играта си в собствената третина, като грешките в зоната спаднаха до 16%, но вече бе късно, тъй като ‘червените” не позволиха да се стигне до възможност за обрат. Генерално грешките в целия мач за Локомотив набъбнаха до 134, докато за ЦСКА - София те бяха 118. Именно обаче загубите на топката в горепосочената невралгична зона се оказаха фатални за пловдивчани.