ЦСКА - София приземи тежко Локо (Пд), лидерът се измъкна като по чудо от срамен разгром

ЦСКА - София надигра с 2:0 лидера Локомотив (Пловдив) в мач от 12-ия кръг на efbet Лига и по този начин му нанесе първа загуба за сезона. Майкъл Естрада откри резултата в 20-ата минута, а в 39-ата Дюкенс Назон удвои.

"Червените" надиграха тотално своя опонент пред пълните трибуни на "Лаута" и резултатът можеше да е далеч по голям в тяхна полза, тъй като Назон изпусна дузпа, Естрада нацели напречната греда, а двамата пропуснаха и поне още три чисти положения очи в очи срещу Хоркаш, който спаси своите от разгром.

Лошата новина за гостите са травмите на Кареасо и Естрада, които не се знае дали ще се възстановят след седмица за дербито с Левски.

50 Локомотив (Пловдив) 0:2 ЦСКА - София

Пловдивчани започнаха без най-голямата си звезда и капитан на отбора - Димитър Илиев, който остана на пейката. Наставникът на гостите пък Ел Маестро предпочете Махмутович пред Кох за партньор на Петров в центъра на отбраната.

В 4-ата минута Кареасо отправи първия удар към една от двете врати, но той бе твърде слаб и Хоркаш без проблем улови. Девет минути по-късно домакините сбъркаха при изнасянето на топката пред наказателното си поле. Последва извеждащо подаване към Естрада, който не успя да преодолее Хоркаш, останал сам срещу вратаря. В крайна сметка се оказа, че нападателят на "червените" е в засада.

Секунди по-късно "смърфовете" допуснаха нова, този път още по-груба грешка в наказателното си поле, когато техен футболист изведе Естрада фронтално сам срещу Хоркаш. Този път нямаше засада, но еквадорецът шутира в аут.

В 20-ата минута Естрада откри резултата при третото си излизане фронтално срещу вратаря. Той получи извеждащ пас от Линдест и с шут от 7-8 метра не остави шанс на Хоркаш.

Секунди по-късно пловдивчани допуснаха поредна грешка пред наказателното си поле, но този път "червените" не се възползваха от нея.

В 24-ата минута Юга изведе с дълъг пас Естрада сам срещу вратаря, нападателят майсторски прехвърли Хоркаш, но топката се отби в напречната греда.

Малко по-късно, в 26-ата минута, Локо създаде единственото си голово положение. Дион нахлу в наказателното поле и върна за Минчев, който от 13-14 метра шутира над вратата.

В 31-ата минута гостите направиха нов фрапантен пропуск. Те получиха право да изпълнят фал около центъра на терена. Последва подаване зад домакинската отбрана, която се бе изнесла доста напред, с което позволи на Назон да излезе сам срещу Хоркаш, но стражът на пловдивчани някак спаси изстрела на "червения" таран.

ЦСКА - София продължи да създава положение след положение и в 39-ата минута вкара втори гол. Естрада отне топката на тъча от Ефе Али, влезе в наказателното поле и подаде към Назон, който нямаше как да сбърка на празна врата.

В 45-ата минута бившият футболист на ЦСКА - София и ЦСКА 1948 Ангел Лясков влезе безумно в краката на Назон и реферът правилно отсъди дузпа. Потърпевшият се нагърби с изпълнението, но Хоркаш спаси.

На почивката наставникът на домакините Александър Томаш не извърши смени въпреки слабото представяне на отбора му. В 48-ата минута Локомотив записа за статистиката първия си точен удар, но той бе твърде слаб и Бусато без проблем улови.

В ответната атака "червените" изпуснаха поредното си положение. Назон без проблем преодоля Али и се озова очи в очи срещу Хоркаш, но и този път вратарят излезе победител. В тази ситуация таранът на гостите имаше възможност да подаде на съотборник, но реши да завърши атаката сам.

В 58-ата минута Кареасо напусна терена с носилка. Причината се оказа единоборство с Лясков минути по-рано, след който халфът си удари главата.

В 62-ата минута Естрада реализира след пас на Назон, възползвайки се от неориентираната защита на пловдивчани, но за техен късмет двамата футболисти на "червените" бяха в засада и попадението правилно не бе зачетено.

Осем минути след това Махмутович засече с глава центриране от корнер, а топката профуча покрай горния десен ъгъл. В 78-ата минута Хоркаш спаси пореден шут на Назон.

В 81-ата минута Ел Маестро извърши втора принудителна смяна след контузия на Естрада. На мястото на еквадорския национал влезе Шопов.

До края на срещата Локомотив заигра малко по-добре и в половината на гостите, но така и не стигна до нещо по-опасно пред Бусато.

След убедителния успех, пети пореден в шампионата, "червените" се изкачиха на трето място седмица преди дербито с Левски.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА - СОФИЯ 0:2

0:1 Майкъл Естрада 20
0:2 Дюкенс Назон 39

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 23. Хоркаш, 44. Лясков, 12. Ефе Али, 4. Паскалев, 71. Камдем, 6. Иванов, 21. Евандро, 10. Джовани, 7. Дион, 17. Конте, 9. Минчев

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 22. Махмутович, 6. Петров, 17. Шакич, 21. Юга, 26. Кареасо, 7. Линдсет, 14. Хайнц, 29. Естрада, 9. Назон

Снимки: Владимир Иванов | Снимки: Борислав Трошев