Лас Палмас задълбочи проблемите на Селта

С гол в последната минута Лас Палмас надви гостуващия Селта с 2:1 и закотви галисийци в зоната на изпадащите в Ла Лига. В герой за тима от Канарските острови се превърна Марк Кардона

Селта още веднъж през сезона допусна късен обрат, както се случи срещу Барселона преди седмица. Отборът на Рафаел Бенитес поведе в 67-ата минута с попадение на Анастасиос Дувикас, но в 84-ата Джонатан Виера изравни от дузпа, а в самия край на срещата Кардона донесе трите точки на Лас Палмас.

През първото полувреме домакините имаха осезаемо териториално превъзходство, но не създадоха почти никакви положения. В 34-ата минута Йорген Странд Ларсен от Селта вкара гол, но той беше отменен заради засада.

В 59-ата минута Странд Ларсен пак се озова на добра позиция и нацели лявата греда. В 67-ата Джонатан Бамба напредна през центъра, изчака точния момент и подаде на Дувикас, а гръцкият нападател с премерен удар не остави шансове на Алваро Валес

В 83-ата минута Карл Старфелт от гостите извърши нарушение в наказателното поле и съдията Хавиер Алберола посочи бялата точка. Джонатан Виера показа здрави нерви и изравни, въпреки че Иван Вийяр почти докосна топката.

Буквално секунди преди края на добавеното време Виера отклони технично към Кардона и появилият се от пейката нападател вкара победния гол за Лас Палмас. Успехът изкачи домакините на 14-о място с 8 точки, а Селта има 5 и се намира на 18-а позиция.