Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна 3:0

Национал се върна на победния път в Елитната група до 16 години след успех над Звезденбург

В среща от 9-ия кръг на Елитната група до 16 години Национал прие Звезденбург на НСА. През първото полувреме домакините бяха по-активният отбор на терена, докато гостите чакаха своите шансове на контраатака.

"Зелено-белите" създадоха немалко положения за гол, но успяха да поведат в резултата чак в 43-ата със страхотен гол на Кристян Горянов. При този резултат дойде и почивката.

Втората част започна с нов гол за домакините. В 48-ата минута Горянов изведе Максим Йонин, който с удар по диагонала покачи на 2:0. Малко след като измина час игра от началото на мача резултатът стана класически. Отново Горянов бе точен за Национал. Даниел Ръжданов направи 4:0, като се разписа в 74-ата минута.

Няколко минути по-късно бургазлии стигнаха до почетно попадение, дело на Стефан Дюлгеров, който с изстрел от въздуха отбеляза рядко красив гол. С успеха Национал събира 20 точки, докато Звезденбург остава със 7.