Ас на ЦСКА - София пред завръщане в националния отбор на Еквадор

Еквадорският нападател на ЦСКА - София Майкъл Естрада е в центъра на медийното внимание в родината си, след като вкара първите си два гола за отбора. Това се случи в последния кръг на еfbet Лига, в който "червените" спечелиха срещу Локомотив (София) с 2:0 и записаха четвърти пореден шампионатен успех.

"Еквадорският нападател Майкъл Естрада беше звездата на ЦСКА в дуела срещу Локомотив (София). Атакуващият футболист вкара два гола за своя тим и се надява да продължи да поддържа това ниво, за да има възможността да се завърне в националния отбор.

ЦСКА - София с четвърта поредна победа преди мачовете на истината, Естрада "разкъса" Локо (Сф)

Естрада почти завърши една година, без да реализира гол. Нападателят не бе отбелязвал 362 дни. Последният му гол беше с Крус Асул, когато се изправи срещу Толука в мексиканския турнир Апертура. Поради тази причина той не беше взет под внимание за първите два мача от южноамериканските квалификации за Световното, тъй като не беше в най-добрата си форма", пише Ecuavisa.

Според изданието, двете му попадения срещу Локо (София) ще провокират вниманието на селекционера Феликс Санчес Бас за следващите мачове срещу Боливия и Колумбия за световните квалификации.

27 ЦСКА - София 2:0 Локомотив (София)

Еквадор е с нелоши шансове да се класира за световното в САЩ, Канада и Мексико. В момента тимът е на 9-о място с една победа и една загуба, но с нула точки. "Ла Три" има наказание от минус три точки, но дори и така има възможност за класиране. Причината е, че заради новия формат на първенството от Южна Америка се класират шест отбора, а седмият играе бараж.