Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна 0:0

ЦСКА - София с четвърта поредна победа преди мачовете на истината, Естрада "разкъса" Локо (Сф)

ЦСКА - София не се затрудни кой знае колко при домакинството си на Локомотив (София) и надделя над "железничарите" с 2:0 в мач от 11-ия кръг на efbet Лига. Майкъл Естрада откри резултата в 40-ата минута, а отново той удвои пет минути по-късно с дебютните си голове за клуба.

27 ЦСКА - София 2:0 Локомотив (София)

"Червените" пропиляха още няколко възможности за гол, което към края на двубоя можеше да им изиграе и лоша шега, тъй като Локомотив пропусна няколко чисти положения. Все пак футболистите на Ел Маестро заслужено постигнаха четвъртата си поредна победа в първенството преди предстоящите два сериозни сблъсъка с Локомотив в Пловдив след три дни, а след това и срещу Левски.

При домакините имаше известни промени в сравнение със състава, който започна при победата над Ботев (Пловдив) преди няколко дни. Кох замени контузения Кордоба, а Естрада започна вместо Фаетон. На пейката остана Вион за сметка на Шакич.

Сред 11-те на столичните "железничари" се завърнаха нападателите Франса и Митков, които пропуснаха предишния мач срещу Лудогорец. Въпреки присъствието им Локомотив не успя да събере група от 20 състезатели и за срещата на "Армията" бройката им бе 18.

Мачът очаквано започна с по-дейни действия на "червените". В 7-ата минута Хайнц отправи първия удар след комбинация с Линдест и Шакич, но в аут.

В 21-ата минута Назон отправи истински снаряд от над 20 метра след центриране от корнер и разбъркване, Любенов изби около точката на дузпата, където Франко овладя и изчисти. Домакините поискаха от рефера да отсъди 11-метров наказателен удар заради игра с ръка на защитника на гостите, но такава нямаше и срещата продължи.

Пет минути по-късно футболистите на Ел Маестро получиха право да изпълнят фал пред границата на наказателното поле. Естрада шутира силно, а Любенов изби. В 27-ата минута Естрада отново се прояви с добър извеждащ пас към Хайнц, норвежецът преодоля Любенов останал очи в очи с вратаря, но притичалият Найденов изчисти преди топката да посети мрежата на гостите.

Към края на полувремето Найденов и Хайнц се сдърпаха на няколко пъти, което изнерви обстановката, а съдията прецени да декорира в жълто защитника на Локо. От създалото се напрежение, което вдигна и публиката на крака, се възползваха домакините, които в 40-ата минута откриха резултата. Това стори Естрада с първото си попадение за "червените". Хайнц центрира от корнер, топката рикошира първо в Диас, а след това и в Станоев, след което бе заложена за еквадореца на пет метра фронтално срещу вратата и той реализира безпощадно за 1:0.

Пет минути по-късно Естрада вкара второ попадение. С основна заслуга за него бе Юга, който се пребори за топката в центъра на терена и с шпагат изведе еквадорския нападател сам срещу Любенов, а той от своя страна отбеляза с премерен удар покрай стража на Локо.

В 49-ата минута Естрада пропусна да се отчете с хеттрик. Националът на Еквадор овладя около точката на дузпата, справи се с бранител на гърба си и стреля технично в долния десен ъгъл, но Любонев плонжира и някак изби в корнер.

В 66-ата минута Любенов предотврати още един гол. Стражът спаси удар с глава на Юга, който засече центриране от корнер на Хайнц. Само 120 секунди по-късно резервата Фаетон пропусна да се разпише.

В ответната атака Франса можеше да върне своите в мача, но направи фрапантен пропуск, стреляйки от два метра фронтално срещу вратата в Бусато, който изби в корнер.

В 85-ата минута пробив на Траоре завърши с извеждащо подаване за резервата Кръстев очи в очи с Бусато, но притичалият Турицов се хвърли отзад на шпагат и много чисто изби топката от нападателя на гостите. Секунди по-късно грешка при изнасянето на топката от страна на "червените" позволи на Локо да осъществи опасна атака, но Траоре предпочете да шутира под ъгъл в аут, а не да търси намиращия се на добра позиция Кръстев.

ЦСКА - СОФИЯ - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:0

1:0 Майкъл Естрада 40
2:0 Майкъл Естрада 45

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 6. Петров, 4. Кох, 21. Юга, 26. Кареасо, 14. Хайнц, 7. Линдсет, 17. Шакич, 19. Турицов, 9. Назон, 29. Естрада

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 24. Любенов, 4. Димов, 12. Франко, 33. Диас, 22. Найденов, 5. Ками, 26. Милошев, 31. Станоев, 98. Траоре, 45. Митков, 11. Франса

Снимки: Владимир Иванов