Много екшън във Враца и късна победа за ЦСКА 1948

Отборът на ЦСКА 1948 постигна изключително трудна победа с 2:1 над Ботев (Враца) в двубой от 12-ия кръг на efbet Лига. Домакините откриха резултата в 18-ата минута, когато Браян Переа се разписа от дузпа. Ивайло Чочев изравни в 36-ата минута също от бялата точка, а малко преди последния съдийски сигнал отново той се наказа Федерико Бариос, за да донесе трите точки за своя тим.

Двубоят бе изключително интересен, като видяхме много положения, две греди на Педриньо и отменен гол на Ивайло Чочев.

Първата сериозна опасност дойде в 5-ата минута. Марко Мажуга задържа добре топката на десния фланг, след което пусна пас към Даниел Генов, който отправи техничен шут, но Даниел Наумов майсторски успя да избие в корнер.

В 18-ата минута домакините получиха дузпа. Емил Ценов връхлетя и повали в наказателното поле Браян Переа. Първоначално Драгомир Драганов даде сигнал играта да продължи, но след намесата на ВАР главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана Браян Переа, който не пропусна да открие резултата.

В 29-ата минута Ивайло Чочев шутира от границата на наказателното поле с левия крак, но топката прелетя над вратата.

В 36-ата минута и "червените" получиха наказателен удар. Браян Мендоса игра с ръка след центриране от корнер и след проверката на ВАР реферът даде нова дузпа. Голямата звезда на ЦСКА 1948 Ивайло Чочев се нагърби с изпълнението и не сбърка, наказвайки Федерико Бариос

Втората част отново започна по-добре за врачани. Момчил Цветанов опита мощен удар с левия крак, но кълбото премина на сантиметри от целта.

21 Ботев (Враца) 1:2 ЦСКА1948

В 62-ата минута Ивайло Чочев вкара своя втори гол, но главният съдия не зачете попадението, след като отсъди фал на Елитон в наказателното поле.

Малко по-късно Педриньо бе близо до гол. Бразилецът отправи силен шут, който обаче се отби в горната греда. В 72-ата минута бразилецът нацели гредата за втори път.

В 89-ата минута домакините направиха бърза контраатака, която завърши с шут на Жан-Пиер Да Силва, но кълбото прелетя над вратата.

В продължението на мача Антонио Вутов центрира в наказателното поле, където бе Ивайло Чочев, който с глава не остави шансове на стража на "зелените". По този начин капитантът на "червените" успя да измъкне трите точки за своя тим.

С тази победа ЦСКА 1948 се изкачи до 6-о място във временното класиране с 18 пункта. Ботев (Враца) пък е на 11-а позиция с 10 точки.

БОТЕВ (ВРАЦА) – ЦСКА 1948 1:2

1:0 Браян Переа (18-дузпа)
1:1 Ивайло Чочев (36-дузпа)
1:2 Ивайло Чочев (90)

Стартови състави:

Ботев (Враца): 34. Федерико Бариос, 23. Браян Мендоса, 28. Едуардо Кунде, 20. Мартин Христов, 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев. 18. Диого Барбоса, 9. Даниел Генов, 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга, 19. Браян Переа

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 24. Ерденис Гурища, 5. Елитон, 87. Симеон Петров, 21. Емил Ценов, 15. Симеон Василев, 18. Ивайло Чочев, 20. Антонио Вутов, 8. Педриньо, 10. Георги Русев, 19. Рууни Ева

СТАДИОН: "Христо Ботев", Враца
ГЛАВЕН СЪДИЯ: Драгомир Драганов