Лудогорец обърна Локо (София) след почивката

Лудогорец обърна Локомотив (София) в мач от десетия кръг на efbet Лига. “Орлите” губеха с 0:1 на почивката след гол на Диого Тейшейра, но през втората част стигнаха до три попадения за успеха с 3:1. Руан Секо изравни в 59-ата, а скоро след това Клод Гонсалвеш донесе обрат. В 77-ата минута Кайо Видал донесе трети гол за разградчани и така подпечата успеха.

С успеха си днес разградчани записаха пета победа от началото на шампионата и към момента се намират на пета позиция с 16 точки. Играчите на Ивайло Петев обаче са с няколко мача по-малко от лидерите. Локомотив от своя страна остава с девет точки на 11-а позиция.

25 Локомотив (София) 1:3 Лудогорец

Първата голяма опасност дойде пред вратата на Локомотив в седмата минута. Тогава Бърнард Текпетей бе оставен в наказателното поле, но крилото стреля технично в обсега на стража.

В 12-ата минута домакините откриха резултата. След центриране отляво Калоян Кръстев спря топката за Диого, който със силен удар прониза Симон Слуга.

В средата на полувремето Рик можеше да изравни, но ударът му бе отклонен от Любенов и мина покрай голлинията. До края на частта гостите натискаха, но така и не съумяха да стигнат до попадение.

В 59-ата минута Лудогорец изравни. Рик намери в наказателното поле Руан, който с премерен удар прониза вратата.

Осем минути по-късно разградчани постигнаха пълен обрат. Иван Йорданов центрира отлично към Клод Гонсалвеш, който с точен удар с глава направи 1:2.

В 76-ата минута дойде и трети гол в мрежата на домакините. Неразбирателство между Алан и Любенов позволи на Видал да прати топката в опразнената мрежа.

До края на срещата Лудогорец контролираше мача, а домакините приключиха със силите си и не успяха да противодействат допълнително на съперника, за да потърсят нещо повече от почетна загуба.

ЛОКО (СОФИЯ) 1:3 ЛУДОГОРЕЦ
1:0 Диого (12)