Спартак (Пловдив) помете Ямбол със седем гола

Отборите на Спартак (Пловдив) разби Ямбол със 7:0 в мач от осмия кръг на Югоизточна трета лига. Мачът бе излъчен пряко по Sportal TV. Георги Лазаров отбеляза четири гола, два добави Тодор Тодоров, а един вкара Александър Праматаров.

С успеха днес домакините са убедителен лидер с перфектен актив от осем победи и 24 точки. Гостите от своя страна са 17-и с шест точки.

Домакините откриха резултата още във втората минута на срещата. Тодор Тодоров се оказа на правилното място да довкара на празна врата една избита топка от вратаря на гостите.

В 15-ата минута Тодоров отбеляза второто си попадение и реализира за 2:0.

В 28-ата минута Георги Лазаров покачи на 3:0.

В началото на втората част Лазаров също вкара втория си гол, след като получи пас от Тодоров и хладнокръвно реализира за 4:0.

Три минути по-късно Лазаров вкара пети гол и оформи своя хеттрик.

В средата на втората част Александър Праматаорв вкара шести гол във вратата на Ямбол.

В даденото от съдията продължение Лазаров вкара четвъртия си гол и така оформи крайното 7:0.

СПАРТАК (ПЛОВДИВ) 7:0 ЯМБОЛ
1:0 Тодоров (2)
2:0 Тодоров (15)
3:0 Лазаров (28)
4:0 Лазаров (51)
5:0 Лазаров (54)
6:0 Праматаров (64)
7:0 Лазаров (90+)

СПАРТАК (ПЛОВДИВ): 1. Кристиян Милушев, 16. Илиан Тонов, 3. Агоп Кочиян, 20. Петко Петков, 33. Цветелин Тонев, 13. Кръстьо Милев, 15. Димитър Пройчев, 8. Йълаз Сюлейман, 77. Тодор Тодоров, 7. Георги Лазаров, 14. Мирослав Радев

ЯМБОЛ: 30. Павел Колев, 17. Николай Йорджев, 28. Мирослав Енчев, 73. Атанас Георгиев, 13. Йордан Костадинов, 6. Павлин Георгиев, 11. Симеон Русев, 88. Стоян Маринов, 99. Янаки Панайотов, 8. Мирослав Христов, 10. Александър Андонов