Пето място за Кубатов на световното в Белград

Българският национал по борба Стоян Кубатов стигна до петото място на световното първенство в Белград, Сърбия. Той постигна това класиране в категория до 72 килограма. В битка за бронзов медал българинът допусна поражение от поставения под номер едно в предварителното класиране Селджук Джан от Турция.

25-годишният Кубатов получи първи възможност да атакува в партер. Той поведе в резултата с 1-0, но след това не успя да преобърне съперника си в партер.

Джан получи предупреждение да не използва непозволени захвати на пръстите. Първата част завърши с опит за раменно хвърляне от страна на Кубатов.

Двамата борци започнаха втората част по-агресивно. Джан получи шанс да атакува в партер и изравни резултата, но не успя да отбележи повече точки в партер. Българинът знаеше, че трябва да отбележи, за да спечели двубоя. Българинът атакуваше постоянно, но не успя да си открие възможност да отбележи още една точка. Така турчинът победи с предимство на последен отбелязал и спечели втори бронзов медал от световно първенство в кариерата си.