Ел Маестро "дирижира" нов успех на ЦСКА - София и избута Левски от тройката, прекъсваха мача на два пъти

ЦСКА - София постигна трети пореден успех в първенството, след като надигра с 2:1 Ботев (Пловдив) на "Колежа" в мач от 10-ия кръг на efbet Лига и се настани на третото място в класирането за сметка на Левски. Джонатан Линдсет откри резултата в 21-ата минута, а в 67-ата Дюкенс Назон удвои от дузпа. Балоянис върна едно попадение в 80-ата минута.

Домакините бяха в явен подем преди този сблъсък, като в последните три мача спечелиха седем точки - победи над Етър и Славия и равенство срещу шампиона Лудогорец в Разград. Същевременно ЦСКА - София също търсеше продължаване на добрите игри, като в последните си два мача момчетата на Нестор Ел Маестро постигнаха победи на нула - над Берое (3:0) и ЦСКА 1948 (2:0).

31 Ботев (Пловдив) 1:2 ЦСКА - София

Преди срещата прозвуча химнът на България по случай 115-ата ни годишнина от обявяване на Независимостта.

Иначе двубоят започна на високо темпо, а двата отбора заложиха на преса по целия терен. В 10-ата минута Хайнц отправи първия удар, но Ханкич без проблем улови.

Ботев отговори с много опасна атака в 12-ата минута. Тя завърши с прострелно центриране по земя на Минков, а Кордоба, в опит да изчисти, за малко не си вкара автогол.

Малко след това Ханкич улови шут отдалеч и на Фаетон.

В 21-ата минута ЦСКА - София поведе в резултата. Фаетон проби отляво и върна за Линдест, а норвежецът прати топката в долния десен ъгъл на домакинската врата.

В 33-ата минута Хайнц поиска дузпа, твърдейки, че е фаулиран от Ханкич, но Давидов правилно не посочи бялата точка, тъй като норвежецът падна прекалено лесно.

Пет минути след това Бусато спаси шут извън пеналта на Акере.

В 41-ата минута Назон стреля в лявата греда, след което Кареасо я достигна и я върна към Турицов. Десният бек отбеляза, но попадението бе отменено заради засада на колумбиеца. На всичкото отгоре Кареасо получи и жълт картон, тъй като се скара на страничния съдия за отсъждането му.

Към края на полувремето Ел Маестро извърши принудителна смяна. Кордоба напусна терена с разтежение, а на негово място се появи Кох. Преди това и Ботев прибегна до непредвидена промяна. Нади се контузи и на негово място влезе Карабельов.

Малко след началото на второто полувреме играта бе спряна за няколко минути заради пирошоу на "бултрасите", а след като димът се разсея, двата отбора подновиха битката.

Феновете на Ботев продължиха да палят факли и се наложи второ прекъсване на срещата след около час игра. Прекъсването продължи близо 6 минути, а след подновяването на мача "червените" изпълниха корнер, Юга чукна топката с глава и тя се отби в ръката на Бароан. Първоначално съдията остана безмълвен, но ВАР арбитърът Волен Чинков му сигнализира, че според него трябва да бъде отсъдена дузпа, а Давидов прегледа ситуацията и посочи бялата точка.

С изпълнението й се нагърби Назон, който реализира безпощадно за 2:0.

В 72-ата минута гостите можеха да вкарат и трети гол, но Фаутон не успя да преодолее Ханкич. В ответната атака Бароан изпусна отлична възможност да върне своите в двубоя, но шутира в аут останал очи в очи с Бусато.

Това се случи в 80-ата минута след гол на Балоянис. Футболистът на "канарчетата" получи отличен извеждащ пас от Ивелин Попов и с шпагат "простреля" Бусато.

Заради прекъсванията Давидов даде 11-минутно продължение, в което Ботев пробва да стигне до равенството, но "червените" се бранеха организирано. В 97-ата минута Бусато спаси удар на Колев, а в ответната атака Хайнц стреля в аут.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА - СОФИЯ 1:2

0:1 Джонатан Линдсет 21
0:2 Дюкенс Назон 67 д.
1:2 Балоянис 80

БОТЕВ: 1. Ханкич, 16. Акере, 5. Там, 19. Конте, 38. Балоянис, 20. Калдерон, 21. Нади, 17. Минков, 15. Етоо, 10. Попов, 11. Бароан

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 15. Вион, 6. Петров, 13. Кордоба, 19. Турицов, 21. Юга, 14. Хайнц, 7. Линдсет, 26. Кареасо, 11. Фаетон, 9. Назон

Снимки: Борислав Цветанов