Слован се измъчи, но все пак надви фарьорската сензация

Слован (Братислава) победи с 2:1 дебютанта в групова фаза на евротурнирите Клаксвик  в първия мач за двата тима в група "А" на Лигата на конференциите. Сензацията от Фарьорските острови поведе чрез Дени Павлович (48'), но словаците осъществиха пълен обрат чрез Владимир Вайс (54') и Александър Чаврич (74').

Домакините логично започнаха по-добре, но пропуснаха някои добри положения през първата част. Лукас Ловат и Александър Чаврич имаха добри възможности, но не се възползваха. Така дойде началото на второто полувреме, когато един от най-силните играчи на Клаксвик Арни Фредериксберг центрира добре от корнер и Дени Павлович отблизо  откри резултата изненадващо - 0:1.

Слован обаче успя да реагира бързо и след шест минути изравни. Владимир Вайс получи пас след отличен пробив на Чаврич и с хубав удар вкара за 1:1. Словаците натиснаха още повече в крайна сметка логичното се случи. Пълният обрат дойде в 74-тата минута, когато Тигран Барсегян центрира към Александър Чаврич, който с глава простреля стража на Клаксвик Йонатан Йохансон и донесе победата на тима си.

Така в следващия кръг Слован ще гостува на Олимпия (Любляна), докато Клаксвик ще е домакин на Лил.