Макаби (Тел Авив) си създаде проблеми срещу Брейдаблик, но все пак спечели, а Зоря открадна точка от Гент

Макаби (Тел Авив) продължи с доброто начало на сезона, след като победи 3:2 испанския шампион Брейдаблик в двубой от Група В на Лигата на конференциите. Тимът на Роби Кийн няма загуба вече в 12 поредни мача във всички турнири. Днес всичко започна перфектно за "жълтите" и те поведоха с 3:0 след голове на Иван Макон (11'), Еран Захави (24') и бившия играч на Лудогорец Дан Битон (32'). Домакините обаче явно решиха, че при този резултат вече са спечелили мача и това можеше да им изиграе лоша шега, защото в 44-тата минута Клеминт Олсен намали, а в 55-ата отново той отбеляза и втори гол за Брейдаблик. До изненада обаче не се стигна и Макаби спечели трите точки.

В другия мач от групата Зоря (Луганск) и Гент завършиха 1:1 в Полша. Юго Кайперс изведе фаворита напред в резултата в 67-ата минута, но само три минути след това Едуардо Герейро изравни за украинския тим. След това Гент натисна задраво, а удар на Кайперс срещна гредата, но белгийският тим така и не успя да вземе победата.

Снимки: Imago