Обрат в края на полувремето донесе успех на Ференцварош

Ференцварош победи с 3:1 сръбския Чукарички в първи мач за двата отбора от група "F" на Лигата на конференциите.

Гостите първи откриха резултата в 26-ата минута чрез Джордже Иванович, който успя да засече центриране отдясно и направи безпомощен вратаря на Ференцварош Денес Дибуш. Унгарците обаче успяха да осъществят пълен обрат още до края на първото полувреме. Първо Барнабаш Варга изравни от дузпа в 44-ата минута, дадена от главния съдия след консултация с ВАР. В даденото дълго продължение на първото полувреме именно Варга подаде добре на Овусу Квабена и ганаецът с техничен удар с левия крак реализира за 2:1.

През втората част унгарците затвърдиха обрата си с още едно попадение. То дойде в 79-ата минута, когато резервата Александър Пешич наказа сънародниците си от Чукарички след прецизен изстрел, за да оформи крайното 3:1.