Жрински обърна АЗ след 0:3

Босненският шампион Жрински (Мостар) шокира полуфиналиста от миналия сезон в Лигата на конференциите АЗ Алкмаар, след като победи след запомнящ се обрат нидерландския тим с 4:3 в двубой от Група Е на третия по сила турнир на УЕФА. АЗ водеше с три гола до почивката след попадения на Майрон ван Бредероде (10'), Свен Мийнанс (32') и Дани де Вит (44').

Само три минути след почивката Звонимир Кожул върна един гол за Жрински. В 68-ата Йосип Чорлука още поведе доближи домакините, а в 71-вата Алдин Хъранович изравни. В 81-вата минута Звонимир Кожул донесе победата на босненския тим с втория си гол в мача.

В следващия кръг Жрински ще гостува на Астън Вила, докато АЗ приема отбора на Легия (Варшава), който днес победи бирмингамци с 3:2 в полската столица.

Снимки: Imago