Генк измъкна точка от Фиорентина в мач с четири гола след статични положения

Генк се добра до равенство 2:2 в домакинството си на Фиорентина от 1-вия кръг в група "F" на Лигата на конференциите. Срещата бе доста вълнуваща, като гостите на два пъти повеждаха в резултата, но и двата пъти домакините успяваха да изравнят. Любопитното е, че и четирите гола в мача паднаха след статични положения.

Фиорентина взе преднина още в 7-ата минута, когато след центриране от корнер Лука Раниери стреля с глава и след лоша намеса на вратаря и защитник на домакините, топката се озова зад голлинията за 0:1.

Генк обаче бързо се върна в мача. В 12-ата минута при центриране от фаул играч на домакините не успя да насочи топката км вратата, но стана карамбол между двама защитници на гостите и кълбото попадна Анди Зекири, който отблизо го прати във вратата за 1:1.

В 23-тата минута "виолетовите" си върнаха преднината. И отново голът падна след корнер. Топката бе центрирана в наказателното поле, където Никола Миленкович я продължи с глава към Раниери, който отблизо засече за 1:2, вкарвайки втория си гол в мача.

В 85-ата минута обаче Генк се добра до точката. И този път попапдението дойде след корнер, като Белил Ел Ханус центрира, а Марк Маккензи с глава оформи крайното 2:2.

Така двата тима записаха по една точка в актива си, като заемат 2-рото и 3-тото място в класирането в групата. Водач е Ференцварош с 3 точки.