Айнтрахт взе своето вкъщи срещу Абърдийн

Айнтрахт (Франкфурт) победи с 2:1 Абърдийн в първи мач за двата тима от група "G" на Лигата на конференциите

Още в 11-ата минута домакините поведоха след като Джак Макензи от Абърдийн фаулира в наказателното си поле и реферът отсъди дузпа, която Омар Мармуш превърна в гол за 1:0. Шотландците обаче не се отчаяха от лошия старт и 11 минути по-късно изравниха, след като направиха добра контраатака и Ники Девлин подаде на Данте Полвара, който отблизо простреля Кевин Трап - 1:1.

Aйнтрахт обаче успя да измъкне победата през втората част. В 61-вата минута Робин Кох засече центриране от корнер на Чаиби Фарес и с глава направи 2:1 за "франките".

До края на срещата Ансгар Кнауф имаше добра възможност да реализира още едно попадение за тима си след хубав индивидуален рейд, но пропусна и така мачът завърши при този резултат. В следващия кръг на 5 октомври германският тим ще гостува в Солун на ПАОК и Кирил Десподов, докато Абърдийн ще приеме финландския ХИК.

Снимки: Imago