Легия шокира Астън Вила

Легия (Варшава) победи с 3:2 Астън Вила в първи мач от Група Е на Лигата на конференциите. Бирмингамци два пъти изоставаха през първата част, но успяваха да изравнят. В третия случай обаче английският тим не съумя да отговори и заслужено загуби.

Унай Емери бе направил пет промени в сравнение с победата над Кристъл Палас. Калъм Чеймбърс, Клеман Лангле, Юри Тилеманс, Леон Бейли и Джон Дюран започнаха за сметка на Кеш, Торес, Луис, Диаби и Уоткинс.

Двубоят стартира ударно и още до шестата минута бяха паднали два гола. В третата Кун се справи с Дин, центрира отляво, а Павел Взолек засече от въздуха от седем метра за 1:0. Три минути след това топовен изстрел на Дзаниоло от около 30 метра бе избит в гредата от стража на домакините, но Дюран направи добавка - 1:1. Ернест Мучи отново даде преднина на домакините в 26-ата минута, след като от идентична позиция засече центриране на автора на първия гол Взолек.

В 39-ата минута Дин, който до този момент бе много колеблив в защита, изравни за втори път. Той намери топката след рикошет в наказателното поле и с много хубав удар, но и с помощта на още един рикошет, я прати в горния далечен ъгъл.

Шест минути след подновяването на играта Мучи се разписа за втори път, с което донесе победата на домакините. Той получи от Гуал при една контраатака на Легия, напредна между двама бранители и стреля в далечния ъгъл за 3:2.

Снимки: Imago