Борис Станков и Никола Бушняков в студио "Дерби": "Скачени съдове" ли са Левски и ЦСКА-София

Фенербахче показа класа в битката с Нордселанд

Фенербахче започна убедително участието си в група "Н" на Лигата на конференциите. Турският гранд се наложи с 3:1 над Нордселанд и показа защо е считан за фаворит в групата. Мигел Креспо в 24-тата, Миши Батшуай в 30-ата и Сердар Азиз в 47-ата минута се разписаха за домакините, докато Оливер Виладсен отбеляза почетното попадение за гоститев 55-ата минута.

Фенербахче доминираше в началните минути и в 24-тата резултатът бе открит. След центриране от фаул Мигел Креспо успя акробатично да стреля с глава и да отбележи за 1:0.

Само шест минути по-късно резултатът бе удвоен. Фред отне топката в средата на терена и изведе Батшуай, който с удар в близкия ъгъл бе точен за 2:0.

В 47-ата минута Сердар Азиз направи резултата класически, вкарвайки с глава след центриране от корнер.

Нордселанд успя да върне един гол в 55-ата минута, когато след хубава комбинация Виладсен бе изведен очи в очи с вратаря и хладнокръвно реализира за 3:1.

С този успех Фенербахче записа първи три точки, но е на 2-рото място в групата зад Лудогорец, който е лидер заради по-добрата си голова разлика. Нордселанд остава без спечелена точка на 3-тата позиция.