"Вълците" разкъсаха Емполи на седем, Лукаку и Ренато Санчес с първи голове

Рома постигна първа победа от началото на сезона в Серия "А". След като взеха само точка в първите три кръга, "вълците" разгромиха Емполи със 7:0 и показаха, че имат много сериозен потенциал в офанзивен план. Пауло Дибала отбеляза два от головете, а Ромелу Лукаку и Ренато Санчес се разписаха за първи път с екипа на новия си тим. Алберто Граси от гостите си вкара автогол преди почивката, а другите попадения за Рома бяха дело на Браян Кристанте и Джанлука Манчини.

Емполи остана единственият отбор без точка и без отбелязан гол. Хората на Паоло Дзанети рухнаха още в началните минути и до края бяха фигуранти на терена. В края играчите на Жозе Моуриньо се смилиха над тях и си подаваха топката в собствената половина, безда търсят повече голове.

В атаката на Рома за първи път заедно стартираха Дибала и Ромелу Лукаку. Дебют направи дошлият със свободен трансфер от Айнтрахт (Франкфурт) Еван Ндика. Той оформи защитното трио с Джанлука Манчини и Диего Йоренте. Заради контузии Моуриньо не можеше да разчита на Тами Ейбрахам, Лоренцо Пелегрини, Крис Смолинг, Мараш Кумбула и Усем Ауар.

Гостите от Тоскана бяха без Елиа Каприле и Даниел Малдини. Матия Дестро започна в предни позиции, подпомаган по фланговете от Николо Камбиаги и Матео Канчелиери.

Рома получи дузпа още в първите секунди на двубоя. Себастиан Валукиевич докосна топката с ръка след центриране на Расмус Кристенсен и съдията Джан Лука Саки посочи бялата точка. Етрит Бериша усети къде ще стреля Дибала, но ударът на аржентиенца беше твърде силен и точен - 1:0 в полза на "джалоросите".

В 8-ата минута домакините удвоиха аванса си с гол на Ренато Санчес. Португалецът сам започна атаката и подаде на Кристенсен, който го намери непокрит в наказателното поле и халфът се разписа с глава. Не след дълго Ленадро Паредес можеше да вкара гол директно от корнер, но топката срещна гредата.

Емполи не създаде почти нищо пред вратата на Руи Патрисио. Гостите стигнаха до няколко статични положения, но не се възползваха от тях. В 35-ата минута Лукаку задържа топката и потърси комбинация с Кристанте. В опита си да попречат на халфа двама футболисти на Емполи си попречиха, а Граси неволно насочи кълбото в собствената си врата.

Единствената възможност за гостите до почивката се откри пред Бартош Бережински, но Руи Патрисио изби силния шут на поляка.

С началото на втората част Ренато Санчес отстъпи мястото си на Едоардо Бове, а за Емполи в игра се появиха Симоне Бастони и Ардиан Исмаили. Рома сякаш намали оборотите, но грешките в защитата на Емполи следваха една след друга. В 55-ата минута Дибала се разходи в наказателното поле и елегантно прати топката под плонжа на Бериша за 4:0. Аржентинецът беше близо и до хетррик, но негов удар се отби от гредата, а малко по-късно Моуриньо го смени с Белоти.

Резервата Томазо Балданци можеше да вкара първия гол за Емполи през сезона, но и той беше спрян от гредата. В 80-ата минута Белоти върна топката към Кристанте, който с истински снаряд я заби във вратата на гостите за 5:0.

Това обаче не беше всичко. Две минути по-късно Лукаку откри головата си сметка за "вълците" отново след пас на Белоти. В 86-ата минута защитата на Емполи бездействаше при центриране от корнер, Кристанте отклони към Манчини и италианският национал оформи разгромния успех на Рома.

Снимки: Gettyimages