Гладбах се върна от ада и заличи три гола пасив, за да измъкне точката в Дармщат

Дармщат  и  Борусия (Мьонхенгладбах) завършиха 3:3 в изключително атрактивен мач от 4-тия кръг на Бундеслигата. Новаците водеха с 3:0 на почивката  с попадения на Марвин Мехлем (8’), Матей Маглика (10’) и Тим Скарке (34’) и мислеха, че са решили всичко в срещата, но гостите от Гладбах показаха изключителен характер и с голове на Жордан Сибачю (56’), Флориан Нойхаус (73’) и Томаш Чванчара (77’) заличиха трите гола пасив. Червен картон получи Матей Маглика от домакините в 49-ата минута, което до голяма степен предопредели големия обрат.

Дармщат вкара две бързи попадения в самото начало на мача, с които сякаш реши всичко рано-рано. Още в 8-ата минута Фабиан Холанд изведе  чудесно Марвин Мехлем и халфът на домакините не сбърка, останал очи в очи с Мориц Николас - 1:0. Само две минути по-късно новаците нанесоха нов удар. Тобиас Кемпе центрира отдясно след пряк свободен удар, а хърватският бранител на домакините Матей Маглика се извиси с глава и вкара втория гол за тима си - 2:0 за Дармщат.

В 32-рата минута Тим Скарке от домакините удари страничния стълб на Гладбах след далечен шут. Само две минути по-късно дойде и третото попадение за Дармщат. Отново след пряк свободен удар Кемпе центрира, топката бе избита от защитата на гостите, но попадна на крака именно на Скарке, който се разписа със силен удар с десния крак, правейки резултата 3:0 за новаците. Спряганият за български национал Фабиан Нюрнбергер, който се появи от пейката в 41-вата минута, имаше добра възможност да вкара четвърти гол, но шутът му от воле бе избит с мъка в корнер от стража на Гладбах Николас.

Второто полувреме започна с цели 4 смени за гостите и това веднага даде резултат. След добра атака на гостите Матей Маглика игра с ръка в наказателното си поле и след преглед с ВАР главният съдия отсъди дузпа и изгони директно хърватския бранител. Зад бялата точка за Борусия застана Томас Чванчара, но ударът му бе спасен от стража на домакините Марсел Шюнен, което хвърли в екстаз домакинските фенове, а минутата бе 51-ва. Гладбах все пак успя да върне едно попадение в 56-ата минута, когато Роко Райц проби отляво и подаде на лятното попълнение Жордан Сибачю, който намери мрежата и намали на 1:3. Шест минути по-късно Дармщат имаше чудесно положение като Емир Карич стреля, но Николас успя да избие в корнер.

В 73-рата минута Нико Елведи центрира, Томаш Чванчара свали с глава към Флориан Нойхаус, който отблизо вкара и намали на 2:3. Само четири минути по-късно именно Чванчара се разписа след страхотен далечен шут, като се реваншира за пропуснатата дузпа - 3:3! Минута по-късно пък фабиан Холанд имаше чудесен шанс да изведе Дармщат отново напред, но ударът му с глава мина на сантиметри от вратата на Гладбах. До края на срещата двата отбора не можаха да си отбележат още голове и мачът завърши при този резултат.

Така Дармщат записа първа точка от началото на първенството, но едва ли ще е доволен след като допусна заличаването на 3 гола преднина, като заема предпоследното място в класирането само с една точка. Гладбах пък продължава да е без победа и е на 14-а позиция в класирането, но може да е доволен от големия обрат в срещата.

Снимки: Imago