ЦСКА - София би ЦСКА 1948 с лекота, Назон разсипа гостите

ЦСКА - София надигра с 2:0 ЦСКА 1948 в мач от 9-ия кръг на efbet Лига. Дюкенс Назон вкара и двата гола за победителите в 74-ата и 81-ата минута.

Срещата се очакваше с голям интерес, но домакините надиграха своя противник през всичките 95 минути и с представянето си не оставиха съмнение кой е по-добрият отбор. От своя страна ЦСКА 1948 не създаде нито едно голово положение пред Бусато, а в отбрана допусна дежурната си индивидуална грешка срещу този противник и логично претърпя поредно поражение от ЦСКА - София.

21 ЦСКА - София 2:0 ЦСКА 1948

В 11-те на домакините нямаше изненади, а наставникът Ел Маестро реши отново да гласува доверие на капитана Юга въпреки драмите с негово интервю през седмицата.

При гостите имаше любопитни промени. На терена от първата минута започнаха Радослав Кирилов, Бирсент Карагарен и Педриньо. Докато първите двама бяха на терена, създаваха известни проблеми на съперника, но след смените им в 53-ата минута набезите в предни позиции приключиха.

Срещата започна с шут на Рууни от двайсетина метра преди да са изминали и две минути игра, но над напречната греда. Домакините отговориха с удар от фал на Хайнц в 6-ата минута, но и той излезе в аут.

В 7-ата минута Кирилов преодоля двама противникови футболисти в наказателното поле и бе бутнат в гърба от Кареасо, за което поиска дузпа, но Кабаков не отсъди такава.

Някъде тук домакините взеха инициативата и не я изпуснаха до края на двубоя. В 11-ата минута ЦСКА - София осъществи норвежка комбинация. Хайнц центрира към Линсет, който отправи удар с глава, а Наумов изби в корнер.

В 24-ата минута Хайнц отправи великолепен фалцов изстрел с десния крак в далечния ъгъл, но Наумов плонжира и изби. Десет минути след това футболистите на Ел Маестро създадоха първото голово положение в мача. Назон се пребори с бранителите на гостите и отклони за Хайнц, който стреля от малък ъгъл, но Наумов предвидливо излезе, затваряйки добре халфа и парирайки удара.

В 40-ата минута и ЦСКА 1948 записа първи точен удар към вратата. Това стори Чочев, който шутира от 22 метра по земя, но право в ръцете на Бусато. Домакините отговориха с изстрел на Назон 120 секунди по-късно, който Наумов отрази.

В 57-ата минута ЦСКА - София комбинира в половината на гостите, а добрата атака завърши с извеждащо подаване от Назон към Хайнц. Халфът се озова очи в очи с Наумов, но и този път вратарят излезе победител.

Десет минути след тази ситуация домакините получиха отлична възможност да обстрелват вратата на гостите от метър извън наказателното поле. Хайнц шутира от фал в ъгъла на Наумов, но стражът бе на мястото си и изби.

По-активният тим, този на ЦСКА - София, откри резултата в 74-ата минута. Това стана след груба грешка на Рапнуи. Защитникът пробва да върне при безобидна ситуация към Наумов. Хайнц обаче пресече нескопосания му опит и бързо намери Назон, който нямаше как да сбърка от 4-5 метра на празна врата.

Домакините удариха за втори път в 81-ата минута след още един гол на Назон. Таранът се справи лесно с Виячки, излезе сам срещу Наумов и вкара технично покрай плонжа на вратаря.

До края на срещата ЦСКА 1948 се изнесе в по-предни позиции, но хаотичните им действия и подавания отвориха нови възможности за гол пред ЦСКА - София, който при по-голяма концентрация можеше да вкара още едно-две попадения.

ЦСКА - СОФИЯ - ЦСКА 1948 2:0

1:0 Дюкенс Назон 74
2:0 Дюкенс Назон 81

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 13. Кордоба, 6. Петров, 21. Юга, 26. Кареасо, 7. Линдсет, 14. Хайнц, 15. Вион, 19. Турицов, 9. Назон, 11. Фаетон

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 11. Карагарен, 23. Виячки, 18. Чочев, 39. Умарбаев, 8. Педриньо, 99. Кирилов, 19. Рууни, 6. Фуртадо, 31. Рапнуи, 5. Елитон

Снимки: Владимир Иванов