Мейсън Грийнууд се завърна победоносно след 20 месеца извън терена

Английският нападател Мейсън Грийнууд записа първи минути от януари 2022-ра година насам, след като дебютира за новия си тим Хетафе при драматичния успех с 3:2 над Осасуна в среща от Ла Лига. Той влезе на терена в 77-ата минута при 2:2 и спечели корнера, от който падна победния гол на Неманя Максимович четири минути преди изтичането на редовното време.

Грийнууд е в Хетафе като преотстъпен от Манчестър Юнайтед, като договорът му е до края на сезона без опция за откупуване. Досега бившият национал на Англия не играеше заради проблемите си с делото срещу него по обвинение за насилие от приятелката му, а след това се нуждаеше и от време, за да влезе във форма.

И трите гола на мадридския тим паднаха след удари с глава, като първите два бяха след корнери. Централният защитник Стефан Митрович вкара за 1:0 в 37-ата, но Осасуна изравни още преди почивката чрез Икер Муньос (45’).

През второто полувреме Хосе Анхел (51’) даде нов аванс на Хетафе, но отговорът на съперника пак беше бърз, като Анте Будимир превърна в гол отсъдена дузпа в 57-ата минута.

В крайна сметка радостта беше за домакините, които в 86-ата стигнаха до попадение за 3:2.

Това е втора победа за Хетафе от пет кръга, като тимът спечели и точка срещу Барселона (0:0). Осасуна също е с два успеха до момента, но и три загуби.

Снимки: Imago