Барселона схруска Бетис, а Феликс и Кансело вкараха дебютните си голове

Отборът на Барселона записа най-убедителната си победа от началото на сезона, след като спечели с 5:0 срещу гостуващия Бетис в двубой от петия кръг на Ла Лига. Новите попълнения Жоао Феликс (25’) и Жоао Кансело (81’) вкараха първите си голове с екипа на каталунците, а между техните попадения се разписаха също така Роберт Левандовски (32’), Феран Торес (62’) и Рафиня (66’).

Чави Ернандес направи три промени в стартовите си 11 след трудния успех с 2:1 над Осасуна. Младият специалист за първи път пусна като титуляри Феликс и Кансело за сметка на Ламин Ямал и Сержи Роберто. Последната промяна беше включването на Торес, което прати Илкай Гюндоган на пейката. Атаката на тима беше водена от Левандовски. Междувременно, гостите играха в 4-2-3-1 с Вилиан Жозе като централен нападател.

Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите на земетресението в Мароко и наводненията в Либия. Първият удар дойде в седмата минута, когато Кансело стреля над вратата. В 15-ата минута се стигна и до първата голова възможност за Бетис, но ударът на Луис Енрике мина покрай вратата. Малко след това съотборникът му Айосе Перес също се отчете с пропуск. В 25-ата минута Феликс изпита трудности да овладее топката в наказателното поле, но след като го направи, португалецът стреля от малък ъгъл и вкара първия си гол с екипа на Барса. Жозе бързо отговори с далечен шут, който обаче се оказа неточен.

В 32-рата минута Андреас Кристенсен насочи топката към Феликс, който обаче нарочно я пропусна, с което тя достигна до Левандовски и нападателят удвои преднината на тима със своя удар. Десет минути по-късно полякът можеше отново да се разпише, но този път Марк Бартра блокира изстрела му. В добавеното време преди почивката Жозе беше на път да намали изоставането на тима си, но Марк-Андре тер Стеген с блестящ рефлекс отрази неговия удар.

В началото на втората част Торес направи два пропуска, а шут от разстояние на Ориол Ромеу беше спасен от Франсиско Виейтес, който се появи в игра веднага след почивката. В 58-ата минута Феликс за втори път прати топката в противниковата мрежа, но в този случай беше маркирана засада. Четири минути по-късно при пряк свободен удар Торес завъртя топката покрай стената от играчи за третото попадение в двубоя.

Веднага след това испанският национал беше заменен от Рафиня, който добави името си сред голмайсторите още в 66-ата минута чрез шут от дъгата на наказателното поле. В 73-тата минута бразилецът се пробва също да се разпише от фал, но не сполучи с опита си.

В 81-вата минута Кансело финтира Хуан Миранда и нанесе шут, чрез който ознаменува първия си мач пред феновете на Барса с гол. Пет минути по-късно Рафиня потърси своето второ попадение в двубоя, но Виейтес отрази неговия удар. Впоследствие Левандовски, Гюндоган, Хуан Крус и Родри също не успяха да променят крайния резултат от 5:0.

Така Барселона изпревари Реал Мадрид преди неделния мач на големия си съперник и се настани на върха в класирането с актив от 13 точки. Бетис пък заема деветото място със 7 спечелени пункта.

БАРСЕЛОНА - БЕТИС 5:0

1:0 Феликс (25')

2:0 Левандовски (32')

3:0 Торес (62')

4:0 Рафиня (66')

5:0 Кансело (81')

Барселона: Тер Стеген, Кансело, Кунде, Кристенсен, Балде, Гави, Ромеу, Де Йонг, Торес, Левандовски, Феликс

Бетис: Силва, Белерин, Бартра, Риад, Миранда, Алтимира, Рока, Енрике, Иско, Перес, Жозе