Неузнаваем Атлетико Мадрид катастрофира срещу Валенсия

Отборът на Атлетико Мадрид допусна изненадваща като разлика загуба с 0:3 при визитата си на Валенсия в мач от 5-ия кръг на Ла Лига. Това беше най-слабият двубой на състава на Диего Симеоне от началото на сезона и идва след успеха със 7:0 над Райо Валекано в предишния мач на тима. Досега столичани бяха допуснали само един гол, но гостуването им на “Местайя” се превърна в кошмар.

Това е и първа победа за Валенсия над Атлетико за първенство от около девет години насам.

Уго Дуро заби две попадения през първото полувреме, възползвайки се от колебливите действия на защитниците пред Ян Облак. Първият гол падна в 5-ата минута, а вторият дойде в 34-тата.

В 54-тата Хави Гера направи безпомощен за още един път словенския страж с може би най-хубавото изпълнение в мача.

Футболистите на Атлети, които нямаха точен удар преди паузата, създадоха две опасности чак при 0:3, но Гиорги Мамардашвили отрази изстрели на Алваро Мората и Анхел Корея.

В добавеното време тимът на Валенсия пропусна да реализира още веднъж, след като Диего Лопес излезе сам срещу Облак, но вратарят спаси.

През идната седмица “рохибланкос” започват битката в групите на Шампионската лига с гостуване на Лацио във вторник, а след това в неделя приемат Реал Мадрид. Атлетико е с мач по-малко, след като домакинският двубой срещу Севиля от 4-тия кръг беше отложен.