Лудогорец се спаси в 99-ата минута от шок в Разград срещу Ботев

Лудогорец и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 2:2 в мача помежду си от деветия кръг на efbet Лига. “Орлите” се спасиха от загубата буквално в последната секунда на срещата, след като Якуб Пьотровски изравни в 99-ата минута. Преди това Оливие Вердон бе открил от дузпа, но през второто полувреме “канарчетата” стигнаха до обрат с голове на Ивелин Попов и Красиан Колев. Пловдивчани също така имаха основателни претенции за дузпа малко преди почивката, но реферът и ВАР не ги взеха под внимание.

След поделените точки Лудогорец събра 13 точки и заема четвърта позиция. "Орлите" обаче са с два мача по-малко от лидера Черно море, който е с 23. Ботев от своя страна вече има девет в актива си и положителната тенденция при "канарчетата" продължава, макар и все още едва на 11-а позиция.

Още в първите минути на мача домакините получиха право да изпълнят дузпа. Бърнард Текпетей бе съборен в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. След дълго разглеждане от ВАР се оказа, че крилото на "орлите" е бил в тънка засада и решението бе отменено.

В 43-ата минута на мача домакините все пак откриха резултата от дузпа. Кайо Видал бе спънат в наказателното поле от Самуел Акере и реферът отново даде дузпа. Зад топката застана Вердон и хладнокръвно реализира.

Малко по-късно гостите имаха основателни претенции също за дузпа. Шут на Ивелин Попов се удари в ръката на Педро Нареси, но ситуацията не бе разгледана от ВАР. Повторенията показаха, че "канарчетата" можеха да получат наказателен удар.

В началото на втората част Ботев изравни. Ивелин Попов бе оставен да нахлуе в наказателното поле и с технично изпълнение направи 1:1 пред погледа на защитата на домакините, която не направи достатъчно, за да го спре.

В средата на полувремето Попов можеше да стигне до второ попадение, но взе грешно решение и вместо да подаде на съотборник на чиста позиция, реши да стреля, но над вратата.

В 83-ата минута обаче Ботев стигна до втори гол. Резервата Красиан Колев реализира майсторски с технично изпълнение в ъгъла на Симон Слуга.

В края на мача Лудогорец тръгна в атака в търсене на изравняването, но гостите действаха стабилно в защита. Все пак домакините съумяха да стигнат до изравняване в буквално последната секунда. При центриране от ъглов удар Пьотровски се извиси над отбраната и донесе точката на "орлите".

ЛУДОГОРЕЦ 2:2 БОТЕВ
1:0 Вердон (43-д)
1:1 Попов (56)
1:2 Колев (83)
2:2 Пьотровски (90+)

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Слуга, 16. Фон Витри, 22. Русо, 24. Вердон, 44. Хайстер, 6. Пиоторвски, 30. Нареси, 37. Текпетей, 77. Видал, 90. Делев, 99. Руан

БОТЕВ: 92. Кайзер, 16. Акере, 19. Конте, 24. Ван Хертъм, 17. Минков, 20. Калдерон, 28. Карабельов, 38. Балоянис, 15. Ето’о, 10. Попов, 9. Секулич