Бербатов реализира дузпа в благотворителния мач на Чеферин за Словения

Димитър Бербатов взе участие в благотворителен мач в Словения за жертвите на наводненията в страната през август и дори се разписа от дузпа. "Сините", за които игра Бербатов, победиха "Червените" с 5:4 след изпълнение на дузпи. Редовното време на мача в Любляна завърши 1:1. Двубоят бе във формат две полувремена по 30 минути, а бившият национал на България се появи в игра от резервната скамейка още в 20-ата минута, като заигра в халфовата линия зад капитана на неговия тим - Златан Ибрахимович. Най-важната новината от този двубой бе, че се събраха около 3,5 милиона евро.

В мача играха легендарният италиански вратар Джанлуиджи Буфон, Андрий Шевченко, Златан Ибрахимович, Паоло Малдини, Луиш Фиго, Звонимир Бобан, Кларънс Зеедорф, Хавиер Санети, Ерик Абидал, Предраг Миятович, Владимир Шмицер, Неманя Видич, Марио Манджукич, Оливър Бирхоф, Роберт Пирес, Деян Савичевич, Давор Шукер, Мирослав Клозе, Хамит Алтинтоп и Ведран Чорлука и много други.

Президентът на УЕФА Александър Чеферин организира събитието и покани президента на БФС Борислав Михайлов да наблюдава мача на стадион „Стожице“ от трибуните, но не се знае дали бившият вратар е приел поканата и дали е бил в Любляна.

Президентът на УЕФА с лична покана към Михайлов за благородна кауза

Резултатът бе открит в 21-ата минута, когато Ерик Абидал извърши нарушение в наказателното поле срещу Зеедорф и се стигна до дузпа – зад топката застана Андрий Шевченко, който излъга Джанлуиджи Буфон. Преди това гол на Бирхоф бе отменен. В 45-ата минута Златан Ибрахимович също си спечели дузпа, която самият той изпълни и реализира.

Все пак регламентът бе такъв, че трябваше да бъде излъчен победител и се стигна до изпълнение на дузпи. При 11-метровите наказателни удари Димитър Бербатов бе точен, като реализира втората дузпа за своя тим. Той не остави шансове на Дейвид Джеймс, като изстрелът му се отби в дясната греда и влезе в мрежата. Първият играч от неговия отбор, който го поздрави бе именно Ибра, за когото това бе първи мач след официалното му отказване от футбола през юни.

"Сините" реализираха всичките си четири дузпи, едната бе дело на местната легенда Миливое Новакович, който е бивш голмайстор на Литекс и България, като до изпълнение на пета дузпа не се стигна. Причината затова бе, че Буфон първо спаси изстрел на Сърна, а след това Алтинтоп нацели горната греда при петото изпълнение за "червените". Така при дузпите Бербатов и компания победиха с 4:3.

СЪСТАВИ:

"СИНИ": Буфон, Малдини, Абидал, Цезар, Чорлука, анети, Кобиашвили, Зеедорф, Павлин, Бобан, Ибрахимович, Новаковиич, Бербатов, Шукер, Миятович, Таварес, Клозе
Треньор: Кек

"ЧЕРВЕНИ": Джеймс, Видич, Сърна, Силветре, Илич, Бречко, Йокич, Фиго, Пирес, Корен, Карагунис, Н. Алтинтоп, Асанович, Олич, Манджукич, Бирхоф, Шевченко, Асинович, Савиичевич,
Треньор: Капело

Снимки: Gettyimages