Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Историческата серия на Черно море продължава, Берое го закъса

Историческата серия на Черно море продължава! "Моряците" надиграха с 2:0 Берое в мач от 9-ия кръг на efbet Лига и продължават да са без загуба в първенството след 7 победи и два равни мача, което е най-добрият старт за този тим от създаването му.

Атанас Илиев откри резултата в 43-ата минута след точно изпълнение на дузпа, а в 46-ата Мазир Сула оформи крайния резултат.

В 8-ата минута Черно море можеше да поведе след куриозен автогол. Стражът на Берое Ачинели получи топката, бутна си я с десния крак към вратата, но не толкова силно, което му помогна да я догони малко преди голлинията и да подаде на свой съотборник.

Три минути по-късно Селесте отправи удар отдалеч, но той бе твърде слаб и неточен. Варненци отговориха секунди по-късно чрез шут на Сула, а Ачинели изби в корнер.

Към средата на полувремето "моряците" наложиха сериозно надмощие, затиснаха "заралии" пред собственото им наказателно поле, но трудно създаваха чисти голови пиложения. В 29-ата минута Фернандес стреля от 23-24 метра, а след рикошет топката излезе в корнер.

В 34-ата минута Черно море създаде първото чисто голово положение. Пачеко засече центриране отдясно с глава от границата на малкия пеналт, но за късмет на гостите топката попадна в ръцете на Ачинели.

Малко по-късно, в 36-ата минута, Политано отправи добър удар извън границата на големия пеналт, но Дюлгеров спаси. Секунди по-късно пред Илиев се откри възможност да реализира, таранът на Черно море чукна топката към вратата на Берое, но твърде слабо. В 38-ата минута топовен изстрел на Фернандес профуча над напречната греда на гостите.

Черно море продължи да доминира и в 43-ата минута Атанас Илиев откри резултата след точно изпълнение на дузпа. Тя беше отсъдена от рефера Станимир Тренчев, който видя съприкосновение между Панайотов и Ласо. Гостите не се съгласиха с решението на съдията, но след преглед с ВАР то остана.

В третата минута на добавеното от рефера продължение на първата част Берое пропусна да изравни. Ласо засече с глава центриране от корнер, но като по чудо изстрелът му не попадна в мрежата на домакините.

Втората част започна ударно за "моряците". Те организираха отлична атака на скорост в 46-ата минута. Панайотов проби и центрира отдясно по земя към Илиев, таранът чукна с пета за Сула и последният без забавяне с шут под гредата удвои резултата.

В 53-ата минута и Илиев вкара във вратата на "заралии", но попадението нямаше как да бъде зачетено заради двуметрова засада.

Варненци намалиха темпото след втория гол и оставиха гостите да разиграват по-свободно. В 83-ата минута Пенчев се справи брилянтно с трудна топка и поде контраатака, която завърши с шут на Шмуц в ръцете на Дюлгеров.

В заключителните секунди на срещата резервата Исмаил Иса излезе сам срещу Ачинели след подаване на Дакай, но таранът не успя да отбележи.

Със спечелените три точки Черно море се изкачи на върха, но може да го загуби от Локомотив (Пловдив), ако "смърфовете" победят Етър в кръга.

Берое пък инкасира трето поредно поражение и отново без да отбележи гол, което може да се отчете и като миникриза при "заралии", макар че загубите дойдоха след сблъсъци с Лудогорец, ЦСКА - София и "моряците".

ЧЕРНО МОРЕ - БЕРОЕ 2:0

1:0 Атанас Илиев 43 д.
2:0 Мазир Сула 46

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Дюлгеров, 3. Атанасов, 28. Дробаров, 6. Попов, 19. Василев, 71. Панайотов, 5. Гарсия, 11. Фернандес, 23. Пачеко, 8. Сула, 9. Илиев

БЕРОЕ: 23. Ачинели, 2. Каскардо, 3. Минго, 4. Селесте, 5. Скуадроне, 6. Говеа, 11. Политано, 14. Вълков, 17. Ласо, 24. Гаврилов, 99. Севайос

Снимки: Startphoto