Дибала и Залевски подновиха тренировки с Рома, Пелегрини - не

Футболистите на Рома Пауло Дибала и Никола Залевски подновиха пълноценни тренировки след като се възстановиха от контузии дни преди домакинството на римския гранд на Емполи в неделя в четвъртия кръг на италианската Серия “А”.

Аржентинецът записа участие само в един от първите три мача на Рома от началото на сезон 2023/2024, при загубата от Верона с 1:2 в края на август. Дибала бе заменен през второто полувреме на срещата, като по-късно стана ясно, че има травма на аддукторите, а след това пропусна последните двубои на националния тим на родината си, за да се възстанови напълно.

Ситуацията при полския национал Залевски бе подобна, тъй като той също пострада в мача с Верона и бе заменен преди края му.

И двамата вече са на разположение на страши треньора Жозе Моуриньо, който ще прецени дали и как да ги използва в предстоящия сблъсък с Емполи

Португалският специалист обаче няма да може да разчита на капитана Лоренцо Пелегрини, който се контузи по време на паузата за националните отбори.