Фалстарт за младежите

Младежкия национален отбор по футбол записа равенство 1:1 при визитата си на Естония в първия си мач от Група “D” на квалификациите за Евро 2025. Георги Николов откри за "лъвчетата" в началото на мача, но скоро Александър Шаповалов изравни от дузпа.

Резултатът бе открит от България в осмата минута. Тогава Георги Николов получи пас от Мартин Стойчев отдясно и след като се освободи от защитник успя да насочи топката в долния ляв ъгъл на вратаря.

В 16-ата минута обаче домакините изравниха. Александър Шаповалов бе спънат в наказателното поле от Кристиян Стоянов и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшия и изравни хладнокръвно.

През втората част България наложи сериозен натиск към вратата на съперника, но така и не успя да стигне до победно попадение.

Равенството може да се смята за неуспех, тъй като в предишния квалификационен цикъл тимът на Естония записа 10 загуби и нула равенства и победи с голова разлика 0:35. При това положение успехът в Талин бе задължителен за нашите, за да имат добри перспективи за следващите мачове в групата, в която са още Германия, Полша, Израел и Косово.

ЕСТОНИЯ (21) 1:1 БЪЛГАРИЯ (21)
0:1 Николов (8)
1:1 Шаповалов (16-д)

ЕСТОНИЯ: 1. Кивила, 2. Хусар, 4. Лит, 18. Тамик, 5. Сьотшугов, 7. Кураксин, 6. Палумец, 17. Веткал, 11. Михайлов, 10. Иванов, 9. Шаповалов

БЪЛГАРИЯ: 23. Андреев, 13. Пенчев, 4. Петров, 5. Йеленкович, 2. Стойчев, 8. Шопов, 20. Стоянов, 22. Митков, 10. Илиев, 19. Златев, 9. Николов