Ботев спря Миньор в Ихтиман

Ботев (Ихтиман) и Миньор (Перник) завършиха 1:1 в мач от 7-ия кръг на Югозападната Трета лига. В 15-ата минута Долапчиев откри резултата, а Георги Ангелов изравни в 34-ата минута. Двата тима завършиха с по десет души на терена, след като Михаел Орачев от гостите и Ивайло Величков от домакините бяха изгонени за втори жълти картони.

Срещата започна равностойно, но постепенно домакините взеха инициативата. Още в първите секунди на двубоя Балджийски не съумя да открие резултата, но в 15-ата минута звездата на домакините псна перфектен пас към Григор Долапчиев и той с глава прониза Леонтиев от няколко метра.

Резултати и класиране след седмия кръг на Югозападната Трета лига

Гостите тръгнаха да търсят изравняването и в 34-ата минута Георги Ангелов матира вратаря на домакините Филип Димитров с удар от около 30-ина метра, който попадна в ъгъла на вратата. След почивката и двата тима имаха възможност да стигнат до успеха, но така и не съумяха да го сторят и мачът завърши 1:1.

В класирането Миньор продължава да е лидер с 16 точки, а Ботев вече е на 5-ото място с 11 точки. Перничани приемат Рилски спортист в съботния ден (9 септември) от 17:00 часа, а тимът от Ихтиман гостува на Септември (Симитли).