Костов: Няма да е всеки път така драматично, но никога не знаеш кога ще вкараш гол

Старши треньорът на Левски Николай Костов говори след победата на своя тим над Хебър. “Сините” се наложиха с минималното 1:0, а попадението падна в последните секунди на двубоя. Костов призна, че е доволен от победата и поздрави противника.

Роналдо отново измъкна Левски в последната секунда

“Няма да е всеки път така драматично. Аз искам малко по-сериозно - поздравявам отбора на Хебър, те се представиха добре, организирано, не ритаха топката, а си я подаваха. Ние също си имахме стратегия. С тези подавания все още не можем да привикнем. Ако можем да увеличим скоростта и качеството на подаванията и взаимодействията, ще бъде по-добре. Поздравявам моите футболисти. Футболът е такъв вид спорт, че не знаеш кога ще вкараш. Така се случи, че победихме в последните минути.

Нямахме тези емоции, които трябваше да имаме в този мач. И публиката не беше много. Съвсем друга е мотивацията, когато играеш в Европа, разбирам играчите. Мисля, че подходихме нормално, въпреки че изпитвахме затруднения в някои моменти. По-слаба ни беше пресата в полето на противника - има причина за това.

24 Левски 1:0 Хебър

Не сме имали фатални пропуски. Това е футболът, не знаеш кога ще вкараш, ако бяхме вкарали в началото, може би щяхме да играем по-добре и по-спокойно.

Паузата за нашия отбор е една седмица без тренировки. Имат си индивидуални програми футболистите. Имат нужда от такава почивка играчите. Трябва, като се върнем, да бъдем и ментално добре на терена”, заяви Костов.