Германия не остави никакви шансове на Словения и полетя към четвъртфиналите без загуба

Отборът на Германия влиза в елиминационната фаза на Световното първенство по баскетбол с перфектен актив от 5-0. Бундестима спечели дербито на отборите без загуба до този момент, след като надигра категорично еврошампионите от 2017-а със 100:71 (11:25, 27:9, 30:18, 32:19). Все пак крайният изход нямаше толкова голямо значение, тъй като и двата тима вече си бяха осигурили класиране за четвъртфиналите. Представянето на германците обаче затвърди представите, че селекцията на Гордън Хърбърт е сред скритите фаворити за златото.

Така Германия завършва еднолично на първото място в крайното класиране на група “K” с общ баланс от 5-0, докато Словения остава на втора позиция с 4-1. На четвъртфиналите двата тима ще се изправят срещу Латвия, Канада или Испания, като това ще стане ясно след директния сблъсък между канадците и испанците днес от 16:30 часа.

На германците им беше нужно известно време да намерят себе си и да влязат в мача, тъй като първата четвърт завърши при 11:25 в полза на Словения след 12 точки от Лука Дончич. Водени от своя лидер Денис Шрьодер обаче момчетата на Хърбърт направиха поредица от силни серии във втората четвърт и си осигуриха преднина при 38:34 на почивката, а в третата част продължаваха да ограничават останалите около Дончич и така разликата скочи до 16 точки при 68:52. В последния период германският състав дори покачи преднината си, тотално надигравайки своя съперник с общ резултат 89:46 в последните 30 минути.

Денис Шрьодер бе големият лидер на Германия, като гардът записа дабъл-дабъл от 24 точки и 10 асистенции с +/- от +29. Даниел Тайс добави 14 точки и 7 борби, Айзък Бонга вкара 12 точки, а Нилс Гифи и Мориц Вагнер отбелязаха по 10 точки.

Лука Дончич постигна 23 точки, 6 борби и 6 асистенции за 30 минути за Словения. Клемен Препелич добави още 12 точки.