Септември II и Ботев (Ихтиман) с истинско зрелище

Дублиращият отбор на Септември победи Ботев (Ихтиман) с 3:1 в мач от 6-ия кръг на Югозападната Трета лига. Точен за гостите беше Борислав Балджийски, който изпусна и дузпа. Тимът от Ихтиман завърши двубоя и с 10 души на терена, след като Петър Петров беше изгонен за два жълти картона през втората част.

Срещата започна равностойно, но в 11-ата минута с удар от воле на нападател на Септември домакините откриха резултата. Последва пропуск от бялата точка за домакините, след като Филип Димитров реагира отлично и не позволи на топката да влезе в мрежата му за втори път.

Резултати и класиране след 6-ия кръг на Югозападната Трета лига

През втората част Балджийски с отличен фалцов удар възстанови равенството в 55-ата минута. Последва гол от дузпа за Септември в 65-ата минута. Десетина минути по-късно Балджийски застана зад топката при изпълнение на дузпа, но вратарят Ивайло Илиев спаси удара.

До края на двубоя съдията Виктор Войнов изгони за втори жълт картон Петър Петров, който влезе като резерва, а домакините реализираха и трето попадение.

Все пак Ботев остава на 4-ото място с 10 точки, а столичният тим е с девет на 11-ата позиция. В сряда (6 септември) Ботев приема лидера Миньор (Перник) от 17:00 часа в Ихтиман, а столичани гостуват на Рилски спортист.