България излиза срещу Хърватия в четвъртата си битка на Евроволей 2023 във Варна

Тази вечер националният отбор на България по волейбол за мъже ще изиграе своя четвърти двубой на Европейското първенство, на което страната ни е съдомакин заедно с Израел, Северна Македония и Италия. В зала „Конгресна“ на Двореца на културата и спорта във Варна избраниците на Пламен Константинов ще срещнат тима на Хърватия, а срещата започва в 20:30 часа.

До момента „лъвовете“ записаха две победи и една загуба и заемат второто място в група „Б“. Успехите на момчетата на Пламен Константинов дойдоха срещу отборите на Финландия и Украйна, като и двата случая те дойдоха с по 3:1 гейма. Със същия резултат България отстъпи на Испания в откриващия си двубой на шампионата.

България обърна Украйна във Варна и записа втора победа на Евроволей 2023

Хърватите също са с две победи и една загуба, но заемат третото място в групата с точка по-малко от България. Те вече се наложиха с 3:2 над Украйна и с 3:0 над Испания. Преди това те отстъпиха на Финландия с 0:3.

Двубоят между България и Хърватия ще бъде много важен за крайното разпределение на позициите в група „Б“. Много е вероятно победителят от този мач да заеме второто място, за загубилият третото. Това пък ще бъде от значение за съперниците на двата тима на 1/8-финалите, които ще се проведат следващата седмица отново във Варна.