Второ поредно домакинско равенство за Аугсбург

Аугсбург завърши наравно и във второто си домакинство от началото на сезона в Бундеслигата. Този път тимът направи 2:2 срещу Бохум. Тимът на Енрико Маасен обаче трябва да е доволен на точката, тъй като гостите бяха по-активни в голяма част от срещата.

И двата отбора разчитаха на дълги подавания към централния си нападател. Гостите играеха повече с топката, а съперникът им разчита на контраатаки. В 17-ата минута Тицъл удари греда, а след половин час игра Бохум пропусна първата си добра възможност. Гостите имаха отлична възможност и малко по-късно, но не се възползваха и бяха наказани - Бельо откри резултата. Аугсбург обаче не успя да запази аванса си до края на първата част, тъй като Асано изравни секунди преди почивката.

През второто полувреме головите ситуации бяха рядкост, а играта често бе накъсвана. В 62-ата минута Аугсбург поведе с първата си добра атака след почивката. Бельо удари греда, но Демирович не сбърка и прати топката в мрежата. Преднината им не се задържа дълго и две минути по-късно Асано отново изравни. След това домакините се дръпнаха назад и Бохум имаше предимство. Дамен направи отлично спасяване след удар на Хофман в една от редките ситуации до края.

Снимки: Gettyimages