Борусия (Д) се провали в типичния си стил

Борусия (Дортмунд) направи второ поредно равенство в Бундеслигата. "Жълто-черните" не можаха да победят на "Сигнал Идуна Парк" новака Хайденхайм и мачът завърши 2:2. Отборът на Един Терзич набързо поведе с 2:0, но през второто полувреме се отпусна и гостите се добраха до първата си точка в историята на германския елит.

Борусия не впечатли с резултатност в първите два кръга, но днес започна много силно и вкара два гола още до 14-ата минута. "Жълто-черните" се възползваха максимално от слабостите в защитата на гостите и си осигуриха комфортен аванс.

Резултата откри Юлиан Брант. Германският национал посрещна една отбита топка с левия крак и с помощта на напречната греда я прати във вратата, пазена от Кевин Мюлер. Брант беше в основата и на второто попадение. След негов опит за центриране играч на Хайденхайм докосна топката с ръка и съдията Томас Райхел посочи бялата точка. Емре Джан спокойно реализира наказателния удар за 2:0.

Малко след втория гол Марсел Забитцер пропусна от чиста позиция. Мариус Волф също имаше шанс да сломи съпротивата на гостите, но стреля покрай гредата.

Хайденхайм демонстрира съвсем различно лице през второто полувреме. Предупредителният сигнал за Борусия дойде с отменения гол на Патрик Майнка. Ситуацията дълго беше преглеждана с ВАР, преди съдията да прецени, че футболист на гостите е докоснал топката с ръка преди тя да влезе в мрежата.

В 61-ата минута Норман Тойеркауф намери Ерен Динкчи непокрит в наказателното поле, а привлеченият от Вердер халф не се поколеба и с плътен изстрел намали на 1:2. Борусия не се стресна от попадението и продължи да действа разконцентрирано. В 78-ата минута Себастиан Алер, който се беше върнал да помогне в защита, не видя пресиращия го Ян-Никлас Бесте и повали защитника в пеналта. Това означаваше дузпа за Хофенхайм, от която Тим Клайндийнст изравни.

До края имаше много нерви. Реферът даде добавено време от 12 минути и в него Борусия можеше все пак да изтръгне победата, но резервата Феликс Нмеча разтресе напречната греда.

Дебют за тима от Дортмунд направи привлеченият от Вердер Никлас Фюлкруг. Той влезе вместо Алер малко преди изравнителното попадение.

Снимки: Gettyimages