"Чуковете" удариха Лутън и оглавиха класирането

Уест Хам излезе начело в класирането на Премиър лийг, след като се наложи с 2:1 при гостуването си на новака Лутън. Джаръд Боуен (37') и Курт Зума (85') бяха точни за "чуковете", които оглавиха таблицата с актив от 10 точки. В добавеното време Мадс Юел Андерсен отбеляза почетното попадение за Лутън. "Шапкарите" не се бяха разписвали в елита на английския футбол от 1992 година.

Лутън отправи 16 удара, но само един от тях попадна в очертанията на вратата, пазена от Алфонс Ареола, и се превърна в гол. Уест Хам умело се възползва от шансовете си и контролираше случващото се на терена. Тимът на Дейвид Мойс постигна три победи в първите 4 кръга в Премиър лийг за първи път от сезон 1999/2000.

Лутън започна кампанията с две загуби при гостуванията на Брайтън и Челси, в които получи общо 7 гола. Отборът излезе пределно амбициран пред собствените си фенове на "Кенилуърт Роуд", но си пролича, че футболистите са напрегнати и в началните минути грешките бяха много. До почивката Уест Хам владееше инициативата и закономерно поведе в 37-ата минута, когато Джаръд Боеун засече с глава центриране на далечната греда на Лукас Пакета

След почивката попадение на домакините беше отменено заради засада, а Илая Адебайо пропусна отлична възможност да изравни. Въпреки направените смени от Роб Едуардс, "шапкарите" не направиха достатъчно в предни позиции, а защитата им на моменти губеше концентрация. В 85-ата минута Джеймс Уорд-Праус изпълни корнер и непокритият Зума удвои преднината на Уест Хам.

Лутън все пак стигна до гол. В самия край на редовното време Карлтън Морис отклони топката към Мадс Юел Андерсен и датският защитник вкара историческия първи гол за "шапкарите" в ерата на Висшата лига. Домакините дори можеха да изравнят, но съдията Пол Тоърни подмина игра с ръка в наказателното поле на Уорд-Праус.

Независимо от третата поредна загуба, Лутън показа, че постепенно свиква с футбола на най-високо ниво. Отборът играе с желание и се стреми да атакува при всяка възможност, но у липсва достатъчно класа в предни позиции. Уест Хам пък разполага с доста по-качествен състав от миналия сезон и даде заявка, че ще стои далеч от опасната зона.

Снимки: Gettyimages