АЗ пребори Бран след шест гола и 12 дузпи

АЗ Алкмаар успя да се промъкне до групите на Лигата на конференциите, след като надделя над Бран с 6:5 като гост след изпълнение на дузпи (3:3 в редовното време). Първият двубой също завърши без победител - 1:1. В началото гостите се чувстваха като сигурен победител, след като водеха с 2:0 до 29-ата минута след попадения на Майел Лахдо и Свен Мийналс. Фредрик Кнудсен намали в добавеното време на първата част, но в 50-ата минута Рубен ван Бомел върна преднината от два гола на нидерланския тим. Бран обаче успя да навакса изоставането си след попадения на Йоаким Солтвед и Джафет Ларсен и да вкара мача в продължения. В тях нямаше повече  голове, а в самия им край Феликс Мюре от Бран получи директен червен картон заради грубо влизане.

Двата отбора бяха безупречни при първите пет дузпи, които изпълниха, но при шестата за домакините ударът на Фредерик Бурстинг бе отразен от Матю Райън. Александър Пенетра обаче бе точен за АЗ Алкмаар и прати отбора си в групите.