Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Астана стигна до групите на Лигата на конференциите след трудно равенство в Албания

Отборите на Партизани и Астана завършиха при равенство 1:1 в срещата реванш от плейофите за влизане в групите на Лигата на конференциите. Така бившият тим на Станимир Стоилов се класира за същинската фаза от турнира, като взе първия мач с 1:0 и продължи напред с общ резултат 2:1.

Гостите от Казахстан не успяха да задържат дълго аванса си, който бяха взели преди седмица и в средата на първата част се пропукаха, когато кобинация на Ариналдо Рапай и Аршанж Диодон Бинтсука Кокси завърши с гол за албанците. Бившият тим на Мъри Стоилов се съвзе сравнително бързо и стигна до изравняването секунди след началото на втората част, когато Марин Томасов прати топката в противниковата врата.

До края домакините стояха доста по-добре и създадоха два пъти повече голови положения, но така и не стигнаха до нов гол и трябваше да се примирят с окончателното си отпадане от европейските клубни турнири през настоящия сезон.