Арис (Лимасол) влезе в групите на ЛЕ след наказателна акция срещу Слован

Арис (Лимасол) си осигури място в групите на Лига Европа след гръмка победа с 6:2 над Слован (Братислава). Кипърският шампион беше загубил с 1:2 първия мач, но в реванша буквално прегази тима на Владимир Вайс. Над всички беше сенегалският нападател Яник Гомис, който вкара три от головете.

Домакините изиграха много силно първо полувреме, в което вкараха три гола, а имаха и други положения пред вратата на Слован. В 21-ата минута продължителна атака на кипърците завърши с центриране на Джейдън Монтнор към Яник Гомис и той отблизо откри резултата. Второто попадение беше дело на Юлиус Сьоке в 24-ата минута след асистенция на Мариуш Степински.

Гостите съумяха да намалят в 37-ата минута, когато завърналият се след неуспешен престой в Италия Давид Стрелец беше изведен зад защитата и технично преодоля Вана Алвеш. Секунди преди почивката Кажу центрира от корнер и отново Гомис беше на точното място, за да върне преднината от два гола на Арис.

През второто полувреме Слован тотално свали гарда и домакините се възползваха максимално. Гомис оформи хеттрика си в 51-ата минута, а разгрома стана факт след попадения на Михлали Маямбела (67') и Морган Браун (72'). Малко преди последния съдийски сигнал резервата Тигран Барсегян фиксира крайния резултат с втори гол за Слован.

Снимки: sport-fm.com.cy