Шериф надви Клаксвик в спор за място в групите на ЛЕ

Сензацията от фарьорските острови Клаксвик не успя да се класира за групите на Лига Европа, но ще играе в тези на Лигата на конференциите. Днес скандинавският тим загуби с 1:2 като гост на Шериф (Тираспол)

Преди седмица двата тима изиграха равностоен мач, който завърши 1:1. Съперниците подходиха предпазливо в реванша и чистите положения не бяха много. До почивката Шериф успя да поведе с гол от дузпа на Луванор в 16-ата минута, а в 34-ата Люк Каси възстанови равенството след подаване на Арни Фредериксберг.

През втората част Шериф имаше надмощие и, макар и трудно, стигна до победата. Решаващото попадение за шампиона на Молдова вкара Армел Зоури в 74-ата минута.