Абърдийн се провали на "Питодри"

Абърдийн не успя да се класира за груповата фаза на Лига Европа и ще трябва да се задоволи с участие в Лигата на конференциите. Шотландският тим загуби у дома с 1:3 от Хекен и не се възползва от добрия резултат на чужд терен преди седмица, когато срещата завърши 2:2.

Големият герой за шведите беше Ибрахим Садик. Ганайският нападател откри резултата в 14-ата минута, а в 41-ата отново той беше точен след пас на Микел Рюгор и доближи Хекен до крайния успех.

Интригата се върна в 55-ата минута. Абърдийн получи дузпа и голмайсторът на отбора Боян Миовски не сгреши от бялата точка. В 81-ата минута реферът даде наказателен удар и за гостите, а Амор Лаюни затвърди победата на Хекен.

Като цяло, шведите играха по-дисциплинирано и контраатакуваха опасно, а Абърдийн действаше хаотично и създаде малко чисти положения пред вратата на Петер Абрахамсон.