Пуерто Рико си спечели билет за втората фаза на Мондиала след победа над Китай

Отборът на Пуерто Рико се пребори за място в следващия етап от Мондиал 2023, след като надигра Китай със 107:89 (23:16, 29:21, 26:32, 20:29) в "Смарт Аранета Колизеум" в Манила.

Селекцията на Нелсън Колон прикючи участието си в група "B" на втора позиция с 2 победи и 1 загуба, водена от Сърбия с 3 победи. Това означава, че тимът ще попадне в група "I", където в момента ги очакват Доминиканската република и Италия. Първият двубой в потока е насрочен за 1 септември.

Пуерториканците стартираха добре и поведоха с 23:16 след първите 10 минути. Те успяха да увеличат своя превес до 52:37 на почивката. Третият период обаче се оказа по-неуспешен за състава, след като Китай успя да скъси дистанцията до 78:69. Островитяните сякаш имаха отговор всеки път, когато техният опонент опитваше да изравни резултата - Тремънт Уотърс и Исмаел Ромеро отново се справиха чудесно и взеха и финалната четвърт за крайното 107:89.

Тремънт Уотърс вкара най-много за Пуерто Рико - 22 точки, добавяйки и 6 асистенции. Исмаел Ромеро пък направи дабъл-дабъл от 18 точки и 10 борби.

С 16 точки на върха за Китай се разписа Руй Жао.