Фулъм изхвърли Тотнъм от Купата на лигата

Тотнъм приключи скоропостижно участието си в турнира за Купата на лигата. "Шпорите" бяха елиминирани още във втория кръг на надпреварата от Фулъм, който ликува след изпълнение на дузпи. Преди това в редовното време резултатът бе 1:1.

Домакините на "Крейвън Котидж" първи взеха преднина в мача. В 19-ата минута Мики ван де Вен прати топката в собствената си врата след остро центриране по земя на Том Кеърни.

В 56-ата минута Ричарлисон върна Тотнъм в мача, вкарвайки с глава след центриране на Иван Перишич.

В крайна сметка се наложи победителят да бъде определен с дузпи. Всички изпълнители на Фулъм отбелязаха от бялата точка, докато за Тотнъм грешникът се оказа Давинсон Санчес, който пропусна третата дузпа и това се оказа фатално за тима му.

Иначе в другите мачове за деня нямаше чак такива драми и повечето фаворити успяха да спечелят. Уулвърхамптън разби Блекпул с 5:0, Кристъл Палас надви Плимут с 4:2, а Брентфорд спечели с дузпи срещу Нюпорт.