Силно второ полувреме донесе три точки на ЦСКА 1948 в Пловдив - отзивите от "Лаута"

"Скуадра адзура" разплака Филипините, без домакински отбори в Топ 16 на Световното

Националният отбор на Италия по баскетбол се добра до втория етап на Световното първенство, след като победи един от домакините - Филипините с 90:83 (20:23, 28:16, 25:21, 17:23) в "Смарт Аранета Колизеум" в Манила. Това означава, че в Топ 16 няма да се състезават домакински състави, след като Австралия надигра Япония, а сега и Филипините бяха отстранени след 3 загуби и ще играят за местата от 17-о до 32-о.

По този начин тимът на Джанмарко Поцеко се класира на второ място в своята група "A" с 2 победи и 1 загуба. "Скуадра адзура" ще играе в група "I" в предстоящия етап от Мондиала. Там ще са също победители в потока - Доминикана, както и първите двама от група "B", където са Сърбия, Пуерто Рико, Южен Судан и Китай.

Въпреки че италианците поведоха в началото, домакините съумяха бързо да се върнат в мача и дори поведоха след края на първия период. "Адзурите" обаче си откраднаха отново аванса във втората част и добрата игра на Симоне Фонтекио и Марко Спису сякаш бе достатъчна за италианците, които не показваха най-доброто от себе си през цялата групова фаза. Преднината на гостите все пак растеше - най-вече заради успеваемостта от далеч,. В последните минути на финалния период домакините опитаха обрат, който започна добре, но се оказа неуспешен и срещата приключи при 90:83.

Най-добри за Италия бяха Симоне Фонтекио с 18 точки и 6 борби. Джампаоло Ричи записа 14, Марко Спису и Стефано Тонут пък нанизаха 13.

Джордан Кларксън се представи на ниво за родината си и вкара 23 точки, които все пак не бяха достатъчни. Той е първият играч, който вкарва повече от 20 точки и добавя повече от 5 асистенции в първите си три игри на Световно първенство. Освен това е само осмият баскетболист, който до момента е вкарвал над 20 точки в първите си три мача,