Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград 1:0

Ал-Итихад продължава да ниже победи, Ал-Хилал го следва по петите

Отборът на Ал-Итихад продължава да ниже победи от началото на сезона в Саудитска Арабия. Шампионите записаха четвърти пореден успех в гостуването си на Ал-Уахда от 4-тия кръг. Лошата новина за гостите обаче бе контузията на звездата им Карим Бензема, който напусна принудително терена в края на първото полувреме.

Иначе Ал-Итихад постигна победата с три гола в рамките на 10 минути през втората част на мача. Ромариньо откри в 63-тата минута след асистенция на Н'Голо Канте, Жота удвои в 67-ата, а Игор Коронадо бе автор на третото попадение в 73-тата минута.

Междувременно обаче и преследвачът Ал-Хилал също продължава със силните си игри, побеждавайки Ал-Етифак с 2:0. Домакините, в чиито редици личаха имената на Ясин Буну, Калиду Кулибали, Рубен Невеш, Малком и Александър Митрович, тотално надиграха тима на Джордан Хендерсън и можеха да спечелят и по-убедително. Точни за успеха им бяха Малком в 24-тата и Салем Ал Даусари в 41-вата минута, а в края и попадение на Абдула Ал Хамдан не бе признато заради засада.

В другите мачове за деня Абха победи с 2:1 Ал Файха, докато Ал-Раид се наложи с 3:0 над Ал Рияд.

След този кръг водач в класирането е Ал-Итихад с 12 точки, пред Ал-Хилал с 10, Ал Ахли е трети с 9 точки, а Ал-Таавон и Ал-Етифак заемат 4-тото и 5-ото място с по 7 точки.