Оборище взе трите точки срещу Витоша след треньорска рокада

Тимът на Оборище (Панагюрище) надигра с минималното 1:0 Витоша (Бистрица) в двубой от Югозападната Трета лига на стадион "Орчо войвода". Двубоят бе първи за новото треньорско ръководство в лицето на Тихомир Йосифов и играещият му помощник Петко Петков, който пропусна мача, поради травма в корема. Те заменят Ивайло Аспарухов, който преди дни скочи на част от футболистите и управителния съвет на клуба.

Двубоят започна с лек натиск от гостите , които владееха инициативата от началото на мача ,но проливния дъжд попречи за по добър футбол. В 12 мин на срещата Мартин Динов проби по левия фланг и намери непокрития Лео Матадос, който стреля над напречната греда.

Последваха добри минути за гостите от Бистрица, които бяха по-дейни и опитваха да стигнат до гол, но подредената отбрана на Оборище се справи с техните набези. Все пак в 42 минута се стигна до попадение на Витоша, но то бе отменено след вдигнат флаг за засада.

През второто полувреме домакините излязоха по-мобилизирани и успяха да изравнят притежанието на топката. Организираха няколко опасни атаки, но до гол така и не се стигна. В 70 Мин треньорският щаб на домакините направи няколко промени в предни позиции и Оборище се оживи в предни позиции.

В 89 Мин падна и единственото попадение. След грешка в защитата на гостите, Лео Матадос пресече пас към вратаря на Витоша, и се озова на перфектна позиция, от която не сбърка за 1:0.

След края на срещата Тихомир Йосифов и Петко Петков благодариха на играчите за себераздаването на футболистите, а тимът се изкачи до осмото място, докато Витоша остава 3 позиции по-надолу.