Марсилия се върна на победния път и се изравни с Монако на върха

Отборът на Марсилия надделя с 2:0 срещу тима на Брест в среща от третия кръг на френската Лига 1. С победата провансалци събраха 7 точки и се изравниха с лидера в класирането - Монако. Играчите на Брест пък имат точка по-малко и заемат третата позиция.

Бронзовите медалисти от миналия шампионат започнаха срещата по повече от перфектен начин и след само 4 минути игра на “Велодром” се видяха напред в резултата след гола на Шансел Мбемба. Нататък двубоят бе наистина успорван и предложи по половин дузина чисти положения и пред двете врати и по още пет неточни удара.

Въпреки това домакините имаха повече късмет и нанесоха втори удар в средата на втората част, когато в 65-ата минута Исмаил Сар реши всичко с втори гол.

В следващия кръг играчите на Марсилия имат на пръв поглед лесна визита срещу тима на Нант, който през миналата кампания оцеля като по чудо във френския елит, а и не започна новия сезон по най-добрия начин със само една точка след три кръга. Отборът на Брест пък посреща състава на Рен, който започна уверено с победа и равен, като при убедителен успех този кръг може и да оглави класирането.

Снимки: Imago